آزمون زبان انگلیسی عمومی (UTEPT)

دغدغه بسیاری از دانشجویان و محققان از جمله دانشجویان دکتری در تعیین سطح زبان یکی از مسائل مهم و قابل تامل در دنیایی دانشگاهی ایران است.

آزمون های متفاوتی جهت تعیین سطح و مهارت زبان انگلیسی در ایران وجود دارند که یا از طریق مراجع خارجی (IELTS , TOFEL) یا از طریق سازمانها و دانشگاه های (MSRT , EPT و . . . ) مختلف برگزار می گردد.

آزمون زبان انگلیسی عمومی دانشگاه تهران یکی از قدیمی ترین این آزمون ها در ایران است که دارای اعتبار مناسب در جامعه دانشگاهی ما می باشد. بنابر ادعای برگزار کنندگان، این آزمون در سطح آزمون تافل طراحی شده است. شامل ۱۰۰ سوال چهارگزینه‌ای می باشد. از این تعداد، ۳۰ سوال به گرامر و دستور زبان،‌ ۳۵ سوال به واژه و معنای کلمات و ۳۵ سوال به درک مطلب اختصاص می‌یابد.

مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران جهت سنجش مهارت زبانی داوطلبان آزمون دکتری هر ساله، ۶ نوبت آزمون زبان عمومی در فواصل زمانی مشخص برگزار می نماید. این آزمون در سطح آزمون تافل طراحی شده است و شامل ۱۰۰ سوال چهارگزینه‌ای می باشد. معمولاً در آخرین آزمون سال، همراه با آزمون زبان عمومی انگلیسی، آزمون زبان عمومی فرانسه نیز برای داوطلبانی که زبان آنها زبان فرانسه است برگزار می شود.

در زیر برخی ابهامات و سوالات مرتبط با این آزمون آوده شده است.

منابع این آزمون و مدت اعتبار مدرک آن ؟

منبع مورد ادعای برگزارکنندگان این آزمون همتراز با آزمون تافل است. مدت اعتبار مدرک آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران دو سال از زمان برگزاری آن می باشد.

مدت زمان پاسخ گویی به سوالات؟

مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون ۱۰۰ دقیقه می باشد. کل سوالات آزمون ۱۰۰ سوال است

 نحوه درخواست گواهی آزمون؟

جهت درخواست صدور گواهی، پس از اعلام نتایج آزمون، مشخصات خود را شامل نام، نام خانوادگی،‌ نام پدر، کد ملی و تاریخ آزمون را به آدرس ایمیل مرکز آزمون به نشانی utept@ut.ac.ir ارسال کرده و بعد از دریافت پاسخ ایمیل با کارت ملی به طبقه سوم اتاق ۳۰۷ مراجعه و گواهی خود را دریافت نمایید.

حداقل نمره قبولی در آزمون برای مقطع دکتری؟

نمره ۶۰ از ۱۰۰ و برای رشته های زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عرب، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث، مدرسی معارف اسلامی و فقه شافعی ۵۰ از ۱۰۰

 

نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران مورد تایید کدام یک از دانشگاه های ایران است؟

نمره قبولی در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان ها می باشد.

آیا سوالات نمره منفی دارد؟

سوالات آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران نمره منفی ندارد

 بخش های مختلف آزمون

آزمون از سه بخش تشکیل شده است: Structure and written expression (30), Vocabulary (30), Reading Comprehension (40)افزودن نظر: